Atrakcje w Kołobrzegu

Atrakcje w Kołobrzegu sprawiają, że jest to jedno z najbardziej obleganych miast w Polsce w okresie wakacyjnym. Kołobrzeg kojarzy nam się przede wszystkim z wyjątkowo czystymi plażami oraz bardzo nowoczesnymi kurortami nad samym morzem. Dla chcących znaleźć więcej ciekawych miejsc dla siebie i rodziny podpowiadamy jakie atrakcje czekają nas w Kołobrzegu.

Atrakcje w KołobrzeguDla fanów pięknych widoków Kołobrzeg ma do zaoferowania wspaniałą latarnię morską na ul. Morskiej 1, w pobliżu molo. Latarnia czynna jest od 11 do 16. Zarówno z zewnątrz jak i w środki prezentuje się naprawdę znakomicie. Szczególną uwagę zwraca czerwona cegła, z której jest zbudowana.

W godzinach otwarcia można wejść na sam szczyt, by podziwiać piękne widoki na molo i plażę. Jeśli mowa już o molo, to je również warto zobaczyć. Znajduje się przy bulwarze Szymańskiego. Jest otwarte do godzin wieczornych, a z niego można podziwiać morze. W czasie większych sztormów molo jest zamknięte, dlatego warto wybrać się na jego zwiedzanie, kiedy pogoda jest ładna.

Atrakcje w Kołobrzegu, co po latarni?

Warta uwagi jest również bardzo ciekawa pod względem architektury Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Zbudowana została w XIV w., jednak po II wojnie światowej nie zostało wiele z tej pięknej budowli. Została zrekonstruowana w latach 70′ XX w. ido dziś mieści w sobie niezwykłe zabytki z dawnych czasów. Można w niej podziwiać m.in. gotycki świecznik siedmioramienny z 1327 r. oraz jeden z pięciu zachowanych w Polsce gotyckich kandelabrów.  Znany jest również pod nazwą Korona Schlieffenów i pochodzi z 1523 roku. W tym samym kościele znajdziemy również gotycką chrzcielnicę z 1355 r. Po zawieruchach wojennych zachowały się także trzy piękne ołtarze z przełomu XV i XVI w.

Atrakcje w Kołobrzegu to również zabytki sakralne jako alternatywę możemy wybrać Muzeum Oręża Polskiego, w którym znajdziemy wspaniałe eksponaty z różnych epok. W muzeum można spotkać czołgi z drugiej wojny światowej,broń palną i wyrzutnie rakiet. Nie brakuje tam również mundurów oraz odznaczeń wojennych. To wspaniałe miejsce dla każdego fana militariów. Zewnętrzna ekspozycja z czołgami jest dostępna do zwiedzania za darmo. Istnieje możliwość zrobienia sobie zdjęć przy ogromnych machinach wojennych. Muzeum znajduje się ul. Armii Krajowej 13.

Dla fanów morskiej żeglugi obowiązkowym punktem turystycznym jest port w Kołobrzegu. Falochron daje możliwość spacerowania, a także obserwowania nadpływających statków. Z portu można wybrać się w morski rejs. Wędkarze mogą wybrać rejs kutrem rybackim z możliwością połowu ryb. W dzielnicy portowej Kołobrzegu nie brakuje także urokliwych tawern ze świeżymi rybami. Bardzo urokliwe miejsce, idealne na randki z ukochaną.

Bardzo nietypową atrakcją jest stworzone w Kołobrzegu Miasto Myszy. Ogromne, podświetlane i w pełni wyposażone domki zachęcają do podglądania życia tych niezwykłych gryzoni. To świetna rozrywka dla całych rodzin. Myszki mają wiele miejsca do wspinania się i zabawy. Są też bardzo przyjaźnie nastawione do człowieka. Miasto Myszy otwarte jest w godzinach od 10 do 17 i znajduje się przy ul. Morskiej 2.

Dla dzieci i rodziców wspaniałą atrakcją będzie także Oceanarium przy Alei Wojska Polskiego 6C. Znaleźć tam można setki gatunków ryb z różnych części świata. Egzotyczne ryby oglądać można z bardzo bliskiej odległości dzięki ogromnym przeszklonym akwariom. Mamy wrażenie, jakbyśmy sami znaleźli się w tym podwodnym świecie. Będzie to na pewno niezapomniane przeżycie dla najmłodszych. Oceanarium czynne jest od 10 do 19. Warto więc je zwiedzić po całodziennym plażowaniu.

Warte odwiedzenia jest także Muzeum Miasta Kołobrzeg, które znajduje się w dawnym pałacu  Braunschweiga przy al. Armii Krajowej 13. Muzeum ma wystawę stałą dotyczącą historii miasta, a także wystawy czasowe. Muzeum dysponuje także bogatą kolekcją miar i wag. Można również obejrzeć wystawę dotyczącą płetwonurków. Dzięki wizycie w muzeum dowiemy się więcej na temat historii miasta oraz zobaczymy jak Kołobrzeg wyglądał przed II wojną światową. Muzeum można zwiedzać w poniedziałki od 10 do 14, a w pozostałe dni od 9 do 17.

Kołobrzeg jest wspaniałym miejscem do odkrywania uroków morza, ale również pełen jest historii i pięknych zabytków. Atrakcje w Kołobrzegu czekają! Zapraszamy do naszych apartamentów na wynajem!