Ekskluzywne apartamenty Kołobrzeg

Nie bez powodu Kołobrzeg przez wielu uznawany jest za turystyczną stolicę naszego wybrzeża. Położony w środkowej części województwa zachodniopomorskiego, u ujścia rzeki Parsęty, Kołobrzeg jest jedną z największych miejscowości tamtego rejonu. Na stałe w mieście mieszka niecałe 50 tysięcy mieszkańców, natomiast w sezonie liczba gości jest wielokrotnie większa. Co ciekawe, od dłuższego czasu turyści odwiedzają to miasto nie tylko w czasie wakacji, choć wtedy jest ich oczywiście najwięcej. Coraz większa liczba urlopowiczów wybiera także inne pory roku, gdyż zarówno baza noclegowa jak też liczba dostępnych atrakcji wyraźnie temu sprzyjają. Miasto dokłada bowiem starań, żeby przyciągnąć gości nie tylko latem, ale także w innych miesiącach, na przykład w czasie zimowych ferii. Wprawdzie nie da się wtedy korzystać z uroków kąpieli w morzu i piaszczystych plaż, jednak na turystów, którzy zdecydują się wynająć ekskluzywne apartamenty Kołobrzeg, zimą również czeka wiele innych atrakcji.

Ekskluzywne apartamenty Kołobrzeg – dlaczego warto przyjechać do Kołobrzegu?

ekskluzywne apartamenty KołobrzegPoza rolą typowego kurortu Kołobrzeg pełni także ważną funkcję uzdrowiskową. Początki takiej działalności przypadają na początek XIX wieku, gdyż pierwsze wzmianki na ten temat sięgają roku 1802. To właśnie wtedy do miasta przybył pruski oficer Jan Henryk Held, który napisał książkę o zaletach morskich kąpieli w Kołobrzegu, a rok później oficjalnie otwarto pierwsze kąpielisko. W latach 30-tych XIX wieku zaczęto wykorzystywać lecznicze właściwości solanki, a od roku 1882 także występującą tam powszechnie borowinę. Dzisiaj w Kołobrzegu znajdują się 24 zakłady lecznictwa uzdrowiskowego, przyjmujące pacjentów z całego kraju.

Specyficzny mikroklimat, bardzo czyste powietrze i wspomniane już borowiny oraz solanki pozwalają skutecznie leczyć wiele schorzeń, między innymi choroby układu nerwowego, reumatologiczne, ortopedyczne, kardiologiczne czy skórne. Niektóre z obiektów przyjmują także dzieci, oferując im zabiegi lecznicze związane z chorobami układu oddechowego, przemianą materii oraz problemami skórnym

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu

W przeciwieństwie do wielu innych nadmorskich miejscowości, Kołobrzeg może zaoferować naprawdę dużo atrakcji, dostępnych zarówno w sezonie letnim jak też poza nim. Oczywiście największą popularnością cieszą się tamtejsze plaże. Wszystkie one przeszły niedawno gruntowną modernizację, dzięki czemu spełniają wysokie standardy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Morze oferuje także wiele innych rozrywek, można między innymi korzystać z wielu sportów wodnych, takich jak skateboarding, pływanie pontonami czy windsurfing. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się też rejsy statkami po najbliższej okolicy. Takie wycieczki organizowane są z kołobrzeskiego portu.

Chętni mogą się także wybrać na wycieczkę połączoną z łowieniem dorszy, aby doświadczyć niezapomnianych wrażeń i złowić pyszną rybę na kolację. Ryby sprzedawane są także w porcie przez miejscowych rybaków, więc jeśli ktoś nie ma chęci czy możliwości wypłynięcia na połów, to i tak ma możliwość ich skosztowania.

Ekskluzywne apartamenty Kołobrzeg

O ile plażowanie możliwe jest tylko w sezonie letnim, to wycieczki piesze i rowerowe po okolicy dostępne są przez cały rok, a w rejonie Kołobrzegu nie brakuje miejsc idealnych do aktywnego wypoczynku. Ekskluzywne apartamenty Kołobrzeg to propozycja dla osób ciekawych atrakcji, a także miłośników kultury i zwiedzania. W sezonie w Kołobrzegu organizowane są liczne koncerty i kabarety, biorą w nich udział znani i lubiani artyści. Jeśli chodzi o zwiedzanie, w Kołobrzegu do obejrzenia są między innymi:

  • Skansen Morski – stanowiący gratkę dla wszystkich miłośników marynarki wojennej
  • Stare Miasto – praktycznie w całości odbudowane po II wojnie światowej
  • Zabytkowa Katedra – ze średniowiecznymi malowidłami i gotyckimi stallami. Dodatkową jej atrakcją jest wieża widokowa
  • Muzeum Oręża Polskiego – prezentujące bronie ze wszystkich epok, od średniowiecza po czasy współczesne
  • Latarnia Morska – zbudowana na dawnych obiektach militarnych, pozwala podziwiać przepiękną panoramę okolicy
  • Centrum Atrakcji Wojskowych – umożliwiające przejechania się prawdziwym czołgiem lub transporterem opancerzonym
  • Park rozrywki w Zieleniewie, utrzymany w westernowym stylu
  • Muzeum Patria Colbergiensis, prezentujące historię Kołobrzeg
Baza noclegowa w Kołobrzegu

Kołobrzeg to bardzo popularna miejscowość turystyczna, ze względu na to posiada wyjątkowo dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Co ważne, jest ona dostosowana do przyjmowania gości przez cały rok, nie tylko w czasie wakacji. Dużą część noclegów stanowią prywatne pokoje i kwatery, które ze względu na stosunkowo niskie ceny wynajmu i kameralną atmosferę cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, jak i rodzin z dziećmi. Większą niezależność zapewnią ekskluzywne apartamenty Kołobrzeg. Wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty są świetnym rozwiązaniem na wyjazd z grupą przyjaciół. Jeśli ktoś natomiast lubi z kolei pełną obsługę, można polecić mu jeden z wielu pensjonatów czy domów wczasowych, których w Kołobrzegu także nie brakuje. Miasto to może też zaoferować sporą liczbę łóżek w hotelach. Ich standard jest bardzo zróżnicowany, począwszy od obiektów dwu i trzygwiazdkowych, a kończąc na czterogwiazdkowych, oferujących warunki mogące zadowolić oczekiwania najbardziej wymagających gości.

 

Ekskluzywne apartamenty Kołobrzeg

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem turystów cieszą się wspomniane już ekskluzywne apartamenty Kołobrzeg. Przekłada się to na ich liczbę, która systematycznie się zwiększa, a także na oferowany standard, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnego poziomu cen. Turyści korzystający z apartamentów cenią sobie przede wszystkim całkowitą niezależność, gdyż otrzymują w pełni wyposażony obiekt z określoną liczbą miejsc do spania. W takim apartamencie znajduje się oczywiście łazienka, a także kuchnia, w której można przygotowywać posiłki. Standardem stają się również telewizja oraz dostęp do szybkiego internetu. Obecnie zdecydowana większość takich miejsc daje możliwość korzystania z tych udogodnień bez żadnych ograniczeń. To, co wyróżnia ekskluzywne apartamenty Kołobrzeg, to także standard wykończenia. Ich właściciele zdają sobie sprawę z tego, że goście mają coraz większe wymagania, i starają się im wyjść naprzeciw, odpowiednio meblując i wyposażając obiekty.