Rodzinne Wakacje w Kołobrzegu

Rodzinne Wakacje w Kołobrzegu. Powszechnie wiadomo, że wyjazd z pociechami generuje sporo zamieszania i stresu, ale wakacje w Kołobrzegu mogą to zmienić.

Przed wakacjami zaczynamy zastanawiać się nad budżetem, który poświęcimy na ten wypoczynek. Polska czy zagranica? Zdecydowanie jeżeli podróżujesz 4 osobową lub większą rodziną najwygodniej jest zostać w kraju. Możliwość zapakowania samochodu w wszelkie niezbędne dla dzieci rzeczy takie jak wózeczki, zabawki, nosidełka i wiele, wiele innych. Wygoda podróży – zatrzymujesz się gdzie i kiedy chcesz, masz elastyczność zmiany planów w wyjątkowych sytuacjach ( Z potomstwem nie trudno o takie).Porównując ceny zagranicznych i polskich wakacji wychodzi prawie na to samo. Oczywiście większość ludzi stwierdzi, że właśnie z tego powodu woleliby wypoczywać w jakimś ciepłym kraju. Ten artykuł skupia się jednak na aspekcie większych rodzin. Biorąc to pod uwagę wakacje nad polskim morzem, na mazurach czy w górach wydaje się dogodniejszym wariantem.

Wakacje z Rodzina nad morzem

Przyjęło się ogólnie, że latem jeździ się nad morze, a zimą w góry. Dla dzieci to bardzo optymalne wyjście. Wybór morza Bałtyckiego na rodzinne wakacje w Kołobrzegu ma znaczenie zdrowotne. Taka kilkudniowa wycieczka może być dla maluchów zbawieniem. Szczególnie jeśli boryka się z częstymi infekcjami dróg oddechowych czy alergią wziewną. Zmiana klimatu dla dziecka jest niezwykle ważna taki pobyt  nad morze wystawia układ nerwowy i odpornościowy dzieci na intensywne bodźce z każdej strony, z którymi muszą sobie poradzić.

Przygotuje to organizm na jesień i ataki różnych drobnoustrojów. Oczywiście trzeba wspomnieć o słynnym Jodzie. Jod to tak zwany aerozol solankowy powstaje w momencie uderzania fal o brzeg. Ten pierwiastek jest niezwykle ważny dla rozwoju dzieci. Wpływa na produkcję hormonów tarczycy, reguluje pracę układu nerwowego, krążenia i mięśniowego.

Spacery delikatnym piasku to najlepszy masaż stóp, a brodzenie w morskiej wodzie pobudza krążenie i ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn. Kąpiel w morzu ma też właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Nocleg Kołobrzeg

Jak wybrać nocleg w Kołobrzegu? Co zwiedzić? Gdzie zjeść? Atrakcje dla dzieci, rodziców czy całej rodziny?  Na wszystkie te pytania znajdą Państwo odpowiedź poniżej.

Kołobrzeg to piękne, zabytkowe, nadmorskie miasto. Kiedy słyszymy Kołobrzeg pierwsze co przychodzi na myśl to morze, uzdrowiska i spokój. Jest to spore miasto przechodzące w ostatnich latach silny rozwój szczególnie w dziedzinie turystyki, hotelarstwa i gastronomii. Jednak w przeciwieństwie do tego co się wydaje, że Kołobrzeg to same blokowiska, znajduje się tam sporo zieleni, parków i cichych, urokliwych skwerów. Piękna, piaszczysta plaża, dzikie lasy, bagna i samo morze to schronienie dla wielu rzadkich gatunków zarówno roślin jak i zwierząt. Przyrodę możemy podziwiać na każdym kroku. W Nadmorskim Sosnowy Borze bażynowym zobaczymy zarośnięte białe wydmy, można również spotkać objęte ochroną gatunkową  okazy storczykowatych między innymi listerę sercowatą. Na terenie miasta znajdują się trzy solniska. W okolicach Ekoparku Wschodniego w bezodpływowych obniżeniach terenu wykształciły się torfowiska, które są domem dla dziko występujących zwierząt.

Spacery po Kołobrzegu

Na terenie miasta i w jego okolicach można spotkać 6 chronionych gatunków gadów takich jak  żmija zygzakowata czy jaszczurka zwinka. Piaszczysta plaża to raj dla ropuch szarych oraz gryzoni.  W czasie spaceru wzdłuż morza, niemal przez cały rok dostrzec mewy – śmieszki i wiele gatunków ptaków. Nad Bałtyk powracają również foki !

Przyroda jest wyjątkowo ciekawa i zachęca do przyjazdu. Co jeszcze musimy zobaczyć będąc w Kołobrzegu? Odpowiedź jest jasna – Zbytki. Kołobrzeg to nadmorskie, zabytkowe miasto. Już od najdawniejszych czasów Kołobrzeg uchodził, za potęgę. Właśnie tutaj powstało, za czasów Bolesława Chrobrego, jedno z trzech biskupstw.

W trakcie wojny, Kołobrzeg stał się twierdzą Niemiecką, o której opowiadano wiele legend Wiele obiektów zostało dopuszczonych dla turystów. Można tam bardzo dobrze poczuć klimat wojny. Po II wojnie światowej miasto zostało zrównane z ziemią. Cegły był wywożone za granicę miasta za pomocą kolei. Właśnie z tego względu nie możemy podziwiać tu za wielu zabytków. Lata 70 to czas rozwoju i rozkwitu. W nowo zbudowanym mieście powstało uzdrowisko, do którego do dziś przyjeżdżają kuracjusze z całej Polski.

 Co więc warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Molo w Kołobrzegu

Kołobrzeskie molo to niezaprzeczalnie najbardziej znane miejsce w mieście. Jest to żelbetowa konstrukcja o długości 220 metrów. W 2014 roku przeszło gruntowny remont i teraz prezentuje się wyśmienicie. Przechadzając się po molo mamy dostępne trzy tarasy widokowe. Na całej długości molo znajdują się ławki, kosze i oświetlenie co jest bardzo komfortowe dla rodzin z dziećmi. Nocą rozbłyska kolorami, co nadaje romantyczny i bajkowy nastrój. Szum morza, zachód słońca i spacer z najbliższymi. Czy można wyobrazić sobie piękniejsze wakacje nad morzem? Co ważne molo w Kołobrzegu jest czynne całą dobę i zupełnie nie płatne w przeciwieństwie do np. molo w Międzyzdrojach.

Port Morski Kołobrzeg

Port Morski w Kołobrzegu podzielony jest na trzy sektory, każdy z nich tworzy niezależny port: rybacki, Marynarki Wojennej oraz przystań żeglugi. W basenach wojskowych można podziwiać okręty Marynarki Wojennej. Podczas świąt państwowych do zwiedzania są dopuszczone okręty i statki militarne. Do portu rybackiego w Kołobrzegu trafia około 61% wszystkich połowów z Bałtyku. Jest to ciekawe miejsce na spacer z dziećmi, szczególnie kiedy okręty są dostępne dla turystów.

Latarnia Morska

Latarnia w Kołobrzegu została wpisana do rejestru zabytków dzięki czemu jest dostępna dla turystów. Poza zapierającymi dech w piersiach widokami jakie rozciągają się u stóp latarni można się tam zrelaksować i coś przekąsić. W latarni można zwiedzić muzeum minerałów. Godziny zwiedzania latarnii 9:00 – 20:00. Cena biletów: dorośli – 2zł, dzieci – 1zł, do lat trzech bezpłatnie.

Pomnik Zaślubin Polski z Morzem

Jest to modernistyczny pomnik z 1963 roku w Kołobrzegu, upamiętniający uroczystość Zaślubin Polski z Bałtykiem, które miało miejsce 18 marca 1945 roku. Pomnik mieści się przy nadmorskim deptak pomiędzy latarnią, a molem. Główny element pomnika to stylizowana flaga. Mozaiki na ścianach oraz płaskorzeźby żołnierzy są odzwierciedleniem tradycji oręża polskiego na Pomorzu. Legenda głosi, że pomyślenie życzenia i przejście z jednej strony pomnika na drugą przez okno wstrzymując oddech, przynosi spełnienie tego życzenia.

Wakacje w Kołobrzegu muszą być wysycone atrakcjami. Całe szczęście miasto posiada szeroką gamę rozrywek dla rodzin. Od oceanarium przez muzeum 6D, miasto myszy aż po park linowy. Do tego na każdym kroku można wypożyczyć rower i udać się na wyprawę. Czego chcieć więcej.

Noclegi w Kołobrzegu

Kiedy już jesteśmy pewni gdzie zamierzamy się, musimy wybrać dobry nocleg w Kołobrzegu. Mając na uwadze, że podróżujemy z dziećmi najbardziej optymalną opcją są Apartamenty na wynajem.

Nasze Apartamenty są dostępne dla Gości przez cały rok. Jeżeli szukasz miejsca, w którym poczujesz się swobodnie jak we własnym domu przyjedź do nas!

Nocleg w Kołobrzegu może mieć wiele form. Od hoteli po agroturystyki. Wakacje z dziećmi w Kołobrzegu to inna sprawa. Ważne jest aby miejsce, w którym się zatrzymamy było przestronne, miało na wyposażeniu wszystko co niezbędne oraz oczywiście dogodna lokalizacja.

W naszej ofercie znajdują się dwa duże, jasne, gustowne i nowoczesne apartamenty apartament Lustrzany oraz apartament Turkusowy. Każdy z nich posiada w pełni wyposażony aneks kuchenny połączony z pokojem dziennym, z którego jest wyjście na uroczy balkon.Z korytarza są drzwi do łazienki. Sypialnia jest przytulna i ciepła, znajduje się tutaj również łóżeczko dziecięce.Poza udogodnieniami takimi jak parking zamykany na pilot, winda w budynku, restauracje i SPA kilka pięter niżej to również apartamenty mają bardzo dobrą lokalizację. Kilka metrów od Parku Teatralnego i zaledwie 8 minut do morza. Wakacje w Kołobrzegu mogą być naprawdę miłe i przebiegać bez nudy.

W pełni wyposażona kuchnia w apartamencie

Dużą zaletą wynajęcia apartamentu jest możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków szczególnie kiedy mamy do czynienia z niejadkami.  Większość “świeżych ryb” w smażalniach pochodzi z chińskich stawów hodowlanych. Oszczędzając pieniądze i zdrowie lepiej samemu przygotowywać posiłki.

Kolejnym plusem jest możliwość dogadania się co do przyjazdu z pupilem. Jeżeli jest to mały zwierzak, nie powinno być problemu z jego pobytem w apartamencie. Wakacje z i w Kołobrzegu bez ukochanego stworka nie będą tak samo wesołe i radosne.

Najlepszy miesiąc na wakacje w Kołobrzegu?

Jeżeli planujecie spędzić miłe, ciche i spokojne wakacje najlepiej udać się w czerwcu lub na początku lipca lu we wrześniu. Macie wtedy pewność, że na ulice wejdziemy bez większego ścisku, a zwiedzając molo nie stracimy dziecka z oczu.

Jeżeli nie byliście pewni gdzie się wybrać, to mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiecie że najlepsza opcja to wakacje w Kołobrzegu!

Dbamy o każdy szczegół, aby Twoje wakacje w rodzinnym gronie przebiegały w spokoju i radości.